O nas

Firma "ZUPIL" powstała 12 września 1985r. Od chwili założenia działalności wykonujemy usługi w zakresie pielęgnacji zieleni miejskiej, chirurgii i wycinki drzew oraz prace rekultywacyjne. Od 1992r. prowadzimy również usługi z zakresu gospodarki leśnej wykonywanych głównie dla Lasów Państwowych.

Usługi leśne są obecnie naszym głównym przedsięwzięciem. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prac leśnych wykonując roboty związane z przygotowaniem powierzchni do odnowień i zalesień, pielęgnacją upraw, a także robót melioracyjnych oraz z zakresu pozyskania i zrywki drewna.

W latach 1992-1995 nasza firma wykonywała na łącznej powierzchni ok. 2,5 tyś. ha. rekultywację terenu po wielkoobszarowym pożarze w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. W zakres rekultywacji wchodziło uprzątnięcie powierzchni, ręczne i mechaniczne przygotowanie gleby, sadzenie sadzonek (ok. 20 mln. szt.), itp. Prace z zakresu pielęgnacji upraw na obszarze pożarzyska wykonujemy do dnia dzisiejszego.

W lipcu 2013r. przedsiębiorstwo PPUH ZUPIL zostało wniesione do nowo utworzonej spółki jawnej pod nazwą Andrzej Paszenda ZUPIL sp.j.

Obecnie ZUPIL sp.j. prowadzi regularne prace z zakresu gospodarki leśnej na terenie 12 leśnictw wchodzących w skład Nadleśnictw Rybnik i Rudy Raciborskie oraz opiekujemy się szkółką kontenerową w Nędzy, gdzie obecnie produkuje się 10 mln szt. sadzonek rocznie.

Przez szereg lat kompletowaliśmy najwyższej jakości sprzęt do prac leśnych, aby w jak najbardziej efektywny sposób sprostać powierzonym nam zadaniom. Posiadane maszyny i urządzenia pochodzą od światowych producentów o uznanej renomie takich jak: fińskie Ponsse, szwedzkie Gremo, Rottne czy włoski PrimeTech należący do grupy FAE.

Skontaktuj się z nami
32 410 30 60
Napisz do nas

lub odwiedź nas: 47-430 Rudy, ul. Szkolna 6

Copyright © ZUPIL  |  Wykonanie: Sakowww